Вiд автора
Вiд автора
12:05 08.04.2011
Юрій ЛІВАК, журналіст

Старі прийоми

Вважається, що навіть найгеніальніша передвиборча стратегія діє один раз. Максимум – двічі-тричі. Та в кожному правилі  є винятки. До того ж, організаторам  виборів, що пам’ятають попередню успішну  стратегію, важко втриматися від  спокуси використати її ще раз.

Більше  року минуло з того часу, як в Україні  змінилася влада. Тепер уже можна  спокійно констатувати: ніякого «покращення  вже сьогодні» не настало. Швидше, варто говорити про погіршення, яке  видно кожному, кому доводиться заправляти свої автомобілі, купувати продукти, сплачувати за комунпослуги й отримувати щомісячну зарплату, яка (от лихо!) не тягнеться за цінами. Звісно, це не на руку владі, тому необхідно відволікти увагу людей від економічних негараздів. Багато років у нас для подібних цілей використовують мовне питання. Здається, вирішили скористатися перевіреним методом і цього разу. І от уже на телеканалі «Інтер» у російськомовному телешоу «Всі свої», яке веде російський актор Дмітрій Нагієв, запускають тему, в якій вкотре стикають чолами тих, хто виступає за українську мову як єдину державну та прихильників двох державних. Уже в самій назві шоу – «Мова чи Язык?» – його автори розділяють українців, пропонуючи їм такий неоднозначний вибір.

Причому до дискусії запрошують не адекватних поміркованих експертів, а, звісно ж, галасливих провокаторів як з одного боку, так і з іншого, на кшталт палкого українофоба «хохла» Григорія Кваснюка, відомого своєю ненавистю до всього українського (що він і демонструє в своїй телепередачі на одному з одеських каналів). Даішника Швеця, що «постраждав від українських націоналістів», а насправді, нагадаю, був звільнений з органів за те, що пообіцяв ніколи не говорити «на тельячьей мове». «Проукраїнську» сторону представляла соратниця Тягнибока – Ірина Фаріон, відома своєю нетерпимістю до всього, що стосується Росії та російської мови.

Для чого на одному з найпопулярніших каналів  давати слово записним провокаторам, які заробляють собі на хліб тим, що розбурхують у громадянах негативні  емоції? Звісно, можна це пояснити суто професійними причинами, мовляв, людям цікавіше слухати таких яскравих крикунів, аніж розважливих «професорів». Та все ж не може не насторожувати, що Україну вкотре намагаються розділити за мовною ознакою.

І цей  прийом використовуватиметься, аж доки не доведе своєї цілковитої неефективності. А наразі аж прокидається якийсь нездоровий інтерес: невже знову подіє? Невже всоте людей вдасться відволікти від серйозних питань оцим – мовним? І виборці знову голосуватимуть за ті чи інші партії лише тому, що «прийдуть ті й примусять нас забути рідну мову та говорити українською (російською)»? Хочеться вірити, що ні, проте занадто багато разів ця стратегія вже спрацьовувала…


Переглядів: 35

( усі статті цього автора )

Коментарi

07:35 10.04.2011 Ігор Баран

Юра, на жаль, ти правий. Влада діє за старим принципом "розділяй і керуй". Так можна докеруватись до розвалу держави. Цікаво, чи голова СБУ Хорошковський порушить проти власників каналу "Інтер" кримінальну справу за підривну діяльність ?

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Квітневі фестивалі та програми на Закарпатті >>>

На травневі свята в Ужгороді будуть фестивалити >>>

Закарпатська філармонія порадує шанувальників музики циклом концертів >>>

На Берегівщині відбудеться фестиваль рибалок >>>

В Ужгороді відбудеться перша передвеликодня «Мистецька толока» >>>

На Закарпатті відбудеться Проща матерів >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram