Вiд автора
Більше >>>
Публiкацii
Більше >>>
Нашi партнери

Закарпатська філармонія порадує шанувальників музики циклом концертів

foto

До свого 65-річчя

Днем заснування Закарпатської обласної філармонії вважається 19 лютого 1946 року. Отже, нинішнього року ця державна музична концертна установа, призначенням якої було і залишається прищеплення та пропаганда музичної культури серед населення області, відзначатиме своє 65-річчя. Щоправда, урочистості з цієї нагоди відбудуться не наступного тижня, а в травні. А доти всі філармонійні колективи і солісти представлять свою творчість у рамках ювілейних концертів, які стартували 17 лютого.

Кожен із 5-ти колективів мають свою родзинку і свого поціновувача, втім поєднує їх високий професіоналізм і постійний творчий пошук, що виливається в щоразу яскраві програми, а отже, й невичерпний інтерес глядачів до виконавців. Це Заслужений академічний Закарпатський народний хор (керівник - заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук, балетмейстер-постановник - народна артистка України Клара Балог), а в момент заснування Закарпатський ансамбль пісні і танцю; ансамбль солістів "Гармонія" (керівник - заслужена артистка України Оксана Ільницька), тоді - група солістів; камерно-інструментальний ансамбль "Угорські мелодії" (керівник - Антон Штефко), тоді - естрадний ансамбль; камерний оркестр (керівник - заслужений артист України Владислав Юрош), духовий (керівник - заслужений артист України Володимир Співак) та симфонічний (диригент Вікторія Свалявчик-Цанько) оркестри. Не менш популярними є і солісти філармонії - заслужені артисти України органістка Наталія Висіч, піаністка Етелла Чуприк та тенор Олександр Садварій. Тож на ужгородців чекає низка незабутніх зустрічей з улюбленими артистами, фіналом яких стане ювілейний гала-концерт 12 травня.

А розпочне цикл концертів, приурочених 65-річчю заснування філармонії, 17 лютого, в четвер, соліст філармонії, заслужений артист України Олександр Садварій. Сольну програму талановитого тенора доповнять виступи молодої співачки, лауреата міжнародних конкурсів Мирослави Швах-Пекар та вокального дуету "Камелія" у складі Мирослави Швах-Пекар і Оксани Ленарт, а супроводжуватиме виступи артистів естрадно-духовий оркестр під керівництвом заслуженого артиста України Володимира Співака.

Уже за тиждень, 23 лютого, в середу, у великому залі обласної філармонії лунатимуть твори П.І. Чайковського у виконанні симфонічного оркестру під диригуванням Вікторії Свалявчик-Цанько. "Це мій улюблений композитор, - каже пані Вікторія, - і я давно мріяла зіграти його увертюру-фантазію "Ромео і Джульєтта". Нині відчуваю, що колектив готовий до виконання цього твору, тож винесемо його на суд глядача". Крім цього, на вечорі, лейтмотивом якого є кохання, буде представлена й сюїта з балету "Лускунчик" з демонстрацією на "заднику" самого балету в постановці Маріїнського театру опери і балету.

Початок концертів о 18.00. Тож не пропустіть нагоду насолодитися хорошою музикою в майстерному виконанні.

У березні естафету підхоплять Заслужений академічний Закарпатський народний хор, заслужені артистки України Етелла Чуприк, а далі - Наталія Висіч та камерний оркестр. Про їхні виступи докладніше повідомимо згодом, інформує Олена Макара, Закарпаття онлайн.


15:14 18.02.2011
Переглядів: 171

Відкрите Закарпаття-ViZa


Також читайте:

В обласній філармонії Закарпаття відбудеться конкурс ансамблів

У Закарпатській філармонії змагатимуться ансамблі

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Квітневі фестивалі та програми на Закарпатті >>>

На травневі свята в Ужгороді будуть фестивалити >>>

Закарпатська філармонія порадує шанувальників музики циклом концертів >>>

На Берегівщині відбудеться фестиваль рибалок >>>

В Ужгороді відбудеться перша передвеликодня «Мистецька толока» >>>

На Закарпатті відбудеться Проща матерів >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram